Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Լիբանանի Կենտրոնական բանկի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային ճաշի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել Լիբանանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Ռիադ Սալամեհի հետ: Ճաշին մասնակցել են նաև Լիբանանի խոշոր բանկերի գործադիր տնօրենները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը լիբանանցի գործընկերներին ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության պատկերը և ներդրումային միջավայրը, նախորդ տարի արձանագրված ցուցանիշները, Հայաստանի միջոցով այլ շուկաներ մուտք գործելու հնարավորությունները: Ճաշի ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում երկկողմ բիզնես կապերի սերտացման, բանկային ոլորտում փոխգործակցության վերաբերյալ:
Այսօր նախատեսված է նաև Հայաստանի վարչապետի այցելությունը Հայկազյան համալսարան և Զմառռի վանք, ինչպես նաև հանդիպումը լիբանանահայ համայնքի կառույցների ներկայացուցիչների հետ:

Armenian Premier has working lunch with Lebanon’s CB Chairman
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. In the sidelines of the official visit to Lebanon Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan had a working lunch with the Chairman of the Central Bank of Lebanon Riad Salamé. The Executive Directors of Lebanon’s major banks were also invited.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, Premier Karapetyan presented to his Lebanese colleagues the economic situation of Armenia and the investment atmosphere, as well as the indexes recorded last year and the opportunities to enter other markets through Armenia.
During the lunch the sides exchanged ideas over deepening bilateral business ties and cooperation in the banking sector.
The Prime Minister of Armenia is scheduled to visit Haigazian University and Zmar Monastery on March 13. He will also meet with the representatives of the Armenian organizations in Lebanon.