Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Լիբանանի Կենտրոնական բանկի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիբանան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն աշխատանքային ճաշի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել Լիբանանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Ռիադ Սալամեհի հետ: Ճաշին մասնակցել են նաև Լիբանանի խոշոր բանկերի գործադիր տնօրենները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը լիբանանցի գործընկերներին ներկայացրել է Հայաստանի տնտեսության պատկերը և ներդրումային միջավայրը, նախորդ տարի արձանագրված ցուցանիշները, Հայաստանի միջոցով այլ շուկաներ մուտք գործելու հնարավորությունները: Ճաշի ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում երկկողմ բիզնես կապերի սերտացման, բանկային ոլորտում փոխգործակցության վերաբերյալ:
Այսօր նախատեսված է նաև Հայաստանի վարչապետի այցելությունը Հայկազյան համալսարան և Զմառռի վանք, ինչպես նաև հանդիպումը լիբանանահայ համայնքի կառույցների ներկայացուցիչների հետ:

Премьер-министр Армении провел рабочий обед с председателем Центрального банка Ливана
В рамках официального визита в Ливан премьер-министр Армении Карен Карапетян провел рабочий обед с председателем Центрального банка Ливана Риадом Саламехом. В ужине также приняли участие исполнительные директора крупных ливанских банков.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, Карен Карапетян представил ливанским партнерам экономическую и инвестиционную среду, показатели предыдущего года, возможности выйти на другие рынки через Армению. Во время обеда стороны обменялись мнениями об углублении двусторонних деловых связей и сотрудничества в банковском секторе.
Сегодня также запланирован визит премьер-министра Армении в университет Айказян и монастырь Змарна, а также встреча с представителями армянских общественных структур Ливана.