«Գահերի խաղի» աստղը ցանկանում Էր բաց թողնել քասթինգը խոզաբուծարան այցելելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անգլիացի դերասանուհի Մեյսի Ուիլյամսը պատմել Է, որ քիչ Էր մնում բաց թողներ «Գահերի խաղը» սերիալում Արյա Սթարքի դերի համար լսումները: Նրա հետ հարցազրույցը հրապարակված Է InStyle-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ուիլյամսի խոսքով՝ քասթինգի օրն ինքն ուղեւորության Էր պատրաստվում խոզաբուծարան: Մանրամասնությունները նա չի ճշտել: Դերասանուհին նախագծի գլխավոր դերերից մեկն ստացել Է նախքան իր 14 տարին լրանալը:
Ուիլյամսին լսումներին մասնակցել Է համոզել գործակալներից մեկը, որը նրան նկատել Էր Բրիսթոլում կազմակերպված տաղանդների շոուի ժամանակ: Մինչ այդ նա պատրաստվում Էր դառնալ բալետի պարուհի: Հունվարի սկզբին HBO հեռուստաալիքը հավաստել Է, որ «Գահերի խաղի» վերջին՝ ութերորդ եթերաշրջանը կթողարկվի 2019 թվականին՝ չճշտելով ժամկետը: Հայտնի Է, որ եթերաշրջանը բաղկացած կլինի վեց Էպիզոդներից: Սերիալն ալիքով թողարկվում Է 2011 թվականից:

Звезда «Игры престолов» хотела пропустить кастинг в сериал ради свинофермы
Английская актриса Мэйси Уильямс рассказала о том, что чуть не пропустила прослушивание на роль Арьи Старк в сериале «Игра престолов». Интервью с ней опубликовано в InStyle, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
По словам Уильямс, в день кастинга она собиралась в поездку на свиноферму. Подробностей она не уточнила.
Актриса получила одну из главных ролей в проекте до того, как ей исполнилось 14 лет. Принять участие в прослушивании Уильямс убедил агент, заметивший ее на шоу талантов в Бристоле. До этого она собиралась стать балериной.
В начале января телеканал HBO подтвердил, что последний, восьмой сезон «Игры престолов» выйдет в 2019 году, не уточнив сроков. Известно, что сезон будет состоять из шести эпизодов. Сериал выходит на канале с 2011 года.