ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով ժամանեց Հայաստան։ Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, Կվիրիկաշվիլիի ինքնաթիռը վայրէջք կատարեց Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում: Վրաստանի իր գործընկերոջն օդանավակայանում դիմավորեց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի գլխավորած պատվիրակության կազմում են առաջին փոխվարչապետ, էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Դիմիտրի Կումսիշվիլին, փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Միխեիլ Ջանելիձեն, պաշտպանության նախարար Լևան Իզորիան, ֆինանսների նախարար Մամուկա Բախտաձեն, պաշտոնատար այլ անձինք:
Այցի շրջանակներում նախատեսված են նրա հանդիպումները ՀՀ Նախագահի և վարչապետի հետ:
Կառավարությունում կկայանա Կարեն Կարապետյանի և Գիորգի Կվիրիկաշվիլիի առանձնազրույցը, որին կհաջորդի պատվիրակությունների հանդիպումը ընդլայնված կազմով: Բանակցությունների ավարտին երկու երկրների վարչապետները հանդես կգան հանդիպման արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Գիորգի Կվիրիկաշվիլին կհյուրընկալվի նաև «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում:

Georgian Prime Minister arrives in Armenia on official visit
YEREVAN, MARCH 2, ARMENPRESS. Georgian Prime Minister Giorgi Kvirikashvili has arrived in Armenia on an official visit. Kvirikashvili’s aircraft landed in Yerevan’s Zvartnots airport, where the Georgian Prime Minister was welcomed by his Armenian counterpart Karen Karapetyan.
The Georgian PM is expected to have meetings with President of Armenia Serzh Sargsyan and Prime Minister Karen Karapetyan.
Dimitri Kumsishvili, first deputy PM and minister of economy and sustainable development, Mikheil Janelidze, deputy PM and minister of foreign affairs, defense minister Levan Izoria and finance minister Mamuka Bakhtadze are included in the Georgian PM’s delegation.
Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan and Georgia’s Prime Minister Giorgi Kvirikashvili will hold a private meeting, which will be followed by an expanded format meeting of the delegations in the Armenian Government. The sides will make statements on the results of the talks afterwards.
PM Kvirikashvili will also visit the Tsitsernakaberd Memorial in Yerevan to pay tribute to the Armenian Genocide victims.