Սուրեն Կարայանն ընդունել է Ճապոնիայի արգործնախարարության պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը փետրվարի 16-ին ընդունել է Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարի խորհրդարանական հարցերով  տեղակալ Մանաբու Հորիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին նախարարության լրատվական ծառայությունից, կողմերը կարևորել են նախօրեին Հայաստանի և Ճապոնիայի միջև կնքված ներդրումների ազատականացման, խրախուսման և փոխադարձ պաշտպանության մասին համաձայնագրի ստորագրումը։ Մանաբու Հորին նշել է, որ լիահույս է, որ համաձայնագրի կնքմամբ երկու երկրների գործարար կապերն առավել կամրապնդվեն։ Ճապոնացի պաշտոնյան շնորհակալություն է հայտել համաձայնագրի մշակման գործում նախարար Սուրեն Կարայանի և Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աշխատակազմի ներդրած ջանքերի համար։
Նախարար Սուրեն Կարայանը նշել է, որ երկու երկրները տնտեսական փոխգործակցությունը խորացնելու լուրջ ներուժ ունեն։ Նախարարի խոսքով՝ Ճապոնիայի կառավարության աջակցությամբ Հայաստանում իրականացված ծրագրերը բավականին արդյունավետ են եղել։
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ճապոնիայի գործարար շրջանակների կապերի ամրապնդման հնարավորությունների շուրջ։

Armenian Minister of Economy receives foreign ministry delegation of Japan
YEREVAN, FEBRUARY 17, ARMENPRESS. Minister of Economic Development and Investments of Armenia Suren Karayan received on February 16 Deputy Foreign Minister of Japan on parliamentary issues Hori Manabu.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Ministry, the sides highlighted the agreement on investment liberalization, encouragement and mutual protection signed a day before.  Hori Manabu said that he hopes that by the signing of the agreement the business relations between the two states will be further strengthened. The Japanese official thanked Minister Suren Karayan and his staff for the efforts made for the preparation of the document.
Minister Suren Karayan noted that the two states have serious potential to deepen economic partnership. According to the Minister, the projects implemented with the support of the Japanese Government have been rather productive.
The sides exchanged ideas on the opportunities of strengthening relations between the business circles of Armenia and Japan.