ԱՄՆ-ում կազմակերպվող աճուրդում կներկայացվեն Փրինսի իրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երգիչ Փրինսի (1958-2016 թթ.) կյանքի ու ստեղծագործության հետ կապված 200-ից ավելի իրեր սպառավաճառքի կդրվեն Բոստոնում (Մասաչուսեթսի նահանգ): Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, իր կայքում հայտնել Է RR Auction աճուրդային տան վարչակազմը, որը աճուրդը կազմակերպելու Է փետրվարի 8-ից մինչեւ 15-ը:
Փորձագետների կարծիքով՝ հանրությանը առաջին հերթին կհետաքրքրեն այն մանուշակագույն կոշիկները, որոնք Փրինսը հագնում Էր 1990-ական թվականներին իր համերգների ժամանակ: Աճուրդի կազմակերպիչները կոշիկի այդ զույգը գնահատել են 50 հազար դոլար: Այցելուներին կգրավի մանուշակագույն դաշնամուրը, որը չԷր պատկանում Փրինսին, բայց նա քանիցս նվագել Է դրանով Լոս Անջելեսում իր բարեկամներից մեկի տանը նեղ շրջանակով անցկացվող հանդիպումների ժամանակ:
Գործիքի մեկնարկային գինը սահմանված Է 50 հազար դոլար:
Աճուրդում ներկայացվելիք 200-ից ավելի լոտերի թվում են Փրինսի մանուշակագույն տաբատը եւ կիսավերարկուն, որոնցով նա ֆոտոսեսիայի Է մասնակցել Rolling Stone հանդեսի համար: Նաեւ առաջարկվում Է Under the Cherry Moon («Բալագույն լուսնի ներքո») ֆիլմի համար սցենարը, որը գրել Է Փրինսը, եւ որը գնահատվում Է 20 հազար դոլար:
Աճուրդի կազմակերպիչները կարծում են, որ ակտիվ սակարկություններ կծավալվեն լոտերից մեկի՝ բարձրախոսի համար (20 հազար դոլար), որը երգիչն օգտագործել Է 1984-1985 թվականներին իր հյուրախաղերի ժամանակ՝ ներկայացնելով Purple Rain («Մանուշակագույն անձրեւ») խորագրով ալբոմը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В США состоится аукцион, на котором будут представлены вещи Принса
Более 200 вещей, связанных с жизнью и творчеством певца Принса (1958-2016), будут выставлены на распродажу в Бостоне (штат Массачусетс). Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщила на своем сайте администрация аукционного дома RR Auction, которая организует торги с 8 по 15 февраля.
Лотами, которые в первую очередь заинтересуют публику, эксперты считают туфли фиолетового цвета, которые Принс использовал во время своих концертов в 1990-е годы. Организаторы аукциона оценили пару ботинок в $50 тыс. Посетителей привлечет фиолетовое фортепьяно, которое не принадлежало Принсу, но он неоднократно играл на нем во время своих выступлений, в том числе во время встреч в узком кругу в доме одного из своих друзей в Лос-Анджелесе. Стартовая цена на инструмент установлена также в размере $50 тыс.
Среди более 200 лотов, которые будут представлены на торгах, - фиолетовые брюки Принса и куртка, в которых он принимал участие в фотосессии для журнала Rolling Stone. Также предлагается сценарий для фильма Under the Cherry Moon ("Под вишневой луной"), написанный Принсом и оцененный в $20 тыс.
Организаторы аукциона считают, что одним из лотов ($20 тыс.), за который развернутся активные торги, станет микрофон, который использовал певец во время своих гастролей в 1984-1985 годах, представляя альбом под названием Purple Rain ("Фиолетовый Дождь").