ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 19-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Աշոցքի տարածաշրջանի ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից, Մարալիկ – Լանջիկ, Արթիկ – Ալագյազ, Արագածի ավտոճանապարհներին և Տիգրանաշենի ոլորաններում գետնաբուք է:
Թալինի, Մարալիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Հրազդանի, Սևանի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի ճանապարհներին, Աբովյան – Չայնի ոլորաններում, Ջաջուռի և Քեթիի լեռնանցքներում տեղ - տեղ մերկասառույց է:

Закрыт перевал Варденяц
Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщает, что по положению на 09:30 19-го января  на некоторых дорогах в Ашоцке идет снег.
На дорогах Маралика, Ланджика, Артика, Алагяза, Арагаца и на поворотах Тигранашена - поземка.
На дорогах Маралика, Ахуряна, Ашоцка, Раздана, Севана, Апарана, Арагаца, Спитака, на поворотах Абовяна-Чайного, Джаджура и Кети - местами гололед.
По причине метели и плохой видимости закрыт перевал Варденяц.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью Министерства транспорта, связи и информационных технологий Армении, остальные межгосударственные  и республиканские дороги на территории Армении открыты.