Թրամփը «կեղծարար ԶԼՄ-ների» վարկանիշ Է հրապարակել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրապարակել Է «կեղծարար զանգվածային լրատվամիջոցների» համար իր հանպատրաստից «մրցանակի» «հաղթողների» ցուցակը: Այս տեղեկատվությունը հունվարի 17-ին հրապարակվել Է ԱՄՆ-ի Հանրապետական կուսակցության կայքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Թրամփը «կեղծարար ԶԼՄ-ների» վարկանիշում ներառել Է The New York Times եւ Washington Post թերթերի, ABC եւ CNN հեռուստաալիքների, Time եւ Newsweek հանդեսների նյութերը: CNN հեռուստաընկերության սյուժեները Թրամփի ցուցակում ստացել են տասնմեկ տեղերից չորսը:
Վարկանիշի վերջին՝ տասնմեկերորդ կետում Թրամփը զետեղել Է Ռուսաստանի հետ իր ենթադրյալ կապերի շուրջ սկանդալը: «Եվ վերջինը, բայց ոչ պակաս կարեւորը. «Ռուսաստանի հետ նախահամաձայնությու՛նը»: Ռուսաստանի հետ նախահամաձայնությունը, թերեւս, մեծագույն խաբեություն Է՝ ստեղծված ամերիկացի ժողովրդի համար: Նախահամաձայնություն գոյություն չունի՛»,- ասված Է տեքստում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп опубликовал рейтинг "фейковых СМИ"
Президент США Дональд Трамп опубликовал список "победителей" его импровизированной "премии" для "фейковых СМИ". Эта информация была опубликована в среду на сайте Республиканской партии США, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Трамп включил в рейтинг "фейковых СМИ" материалы газет The New York Times и Washington Post, телеканалов ABC и CNN, журналов Time и Newsweek. Сюжеты телекомпании CNN получили четыре из одиннадцати мест в списке Трампа.
В последнем, одиннадцатом пункте рейтинга Трамп поместил скандал с его предполагаемыми связями с Россией. "И последнее, но не менее важное: "российский сговор!" Российский сговор - это, пожалуй, величайшая мистификация, созданная для американского народа. Сговора не существует!" - говорится в тексте.