Նախագահը դիտել է ՀՆՄ 85-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը և ներկա գտնվել «Մեր երազանքի ճանապարհը» ֆիլմի պրեմիերային
Նախագահը դիտել է ՀՆՄ 85-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսը և ներկա գտնվել «Մեր
երազանքի ճանապարհը» ֆիլմի պրեմիերային
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դեկտեմբերի 19-ին այցելել է Հայաստանի նկարիչների միություն՝ դիտել միության 85-ամյակին նվիրված հոբելյանական ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված են Հայաստանում ապրող և ստեղծագործող բոլոր սերունդների նկարիչների մոտ 300 բազմաժանր ստեղծագործություններ՝ գեղանկարներ, գրաֆիկական աշխատանքներ, քանդակներ, ինչպես նաև դեկորատիվ արվեստի նմուշներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահն այնուհետև «Մոսկվա» կինոթատրոնում ներկա է գտնվել «Մեր երազանքի ճանապարհը»՝ յոթ նովելներից բաղկացած գեղարվեստական ֆիլմի պրեմիերային: Ֆիլմի հիմքում այդ նովելների էկրանավորումն իրականացրած յոթ հայ ռեժիսորները դրել են յուրաքանչյուրը մի պատմություն, որը ներկայացնում է Հայաստանի անկախության 25-ամյա ճանապարհն անցած տարբեր մարդկանց ճակատագրեր՝ հիմնված Հայաստանի հանդեպ ունեցած սիրո վրա:

Президент осмотрел посвящённую 85-летию Союз художников Армении выставку и присутствовал на премьере фильма «Путь нашей мечты»
Президент осмотрел посвящённую 85-летию Союз художников Армении выставку и
присутствовал на премьере фильма «Путь нашей мечты»
Президент Армении Серж Саргсян посетил Союз художников Армении, осмотрел юбилейную выставку, посвящённую 85-летию Союза, в которой живущие и творящие в Армении художники всех поколений представили около 300 произведений, выполненных в разных жанрах - живопись, графические работы, скульптура, а также экспонаты декоративного искусства.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян затем в кинотеатре «Москва» присутствовал на премьере состоящего их семи новелл художественного фильма «Путь нашей мечты». В основу фильма осуществившие экранизацию этих новелл семеро режиссёров положили каждый одну историю, которая представляет основанные на любви к Армении судьбы разных людей, прошедших 25-летний путь независимости Армении.