Թրամփը «կարեւոր» հանդիպում Է ակնկալում Պուտինի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ, հավանաբար, Վիետնամում Ասիախաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության գագաթնաժողովի շրջանակներում հանդիպում կունենա Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Դա շատ կարեւոր ուղեւորություն Է: Մենք կարող ենք հանդիպում ունենալ Պուտինի հետ… դա շատ կարեւոր Է: Նրանք կարող են մեզ օգնել Հյուսիսային Կորեայի, Սիրիայի հարցում: Մեզ հարկավոր Է խոսել Ուկրաինայի մասին»,- ասել Է Թրամփը Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Ասիախաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության գագաթնաժողովը տեղի կունենա նոյեմբերի 6-11-ը Վիետնամի Դանանգում: Ռուսաստանի եւ ԱՄՆ-ի նախագահները մասնակցելու են դրան: Ավելի վաղ Սպիտակ տան ղեկավարի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Հերբերտ Մաքմասթերը հայտարարել Է, որ Թրամփի հետ Պուտինի հանդիպման հարցը դեռեւս լուծված չԷ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Трамп анонсировал "важную" встречу с Путиным
Президент США Дональд Трамп заявил, что, вероятно, встретится сроссийским президентом Владимиром Путиным воВьетнаме наполях саммита АТЭС, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Это очень важная поездка. У нас может быть встреча сПутиным … это очень важно. Они могут помочь нам сСеверной Кореей, Сирией. Нам нужно поговорить обУкраине",— сказал он винтервью телеканалуFox News.
Саммит лидеров АТЭС продет вовьетнамском Дананге с6 по11 ноября, президенты России иСША примут внем участие. Ранее советник главы Белого дома понациональной безопасности Герберт Макмастер заявил, что вопрос овстрече Путина сТрампом пока нерешен. "Это еще неопределено, если определится, мы обэтом объявим",— сказал он.