Հակառակորդի կողմից զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արման Սամվելի Մովսիսյանի սպանության դեպքի առթիվ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ հավելելով. «14.08.2017թ՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող Արման Սամվելի Մովսիսյանը:
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն»:

По факту убийства военнослужащего со стороны противника возбуждено уголовное дело
В Следственном отделе третьего гарнизона  возбуждено уголовное  дело по факту  убийства со стороны противника срочного военнослужащего Армана Самвеловича Мовсисяна.
Об этом Арменпресс сообщили в Следственном отделе, добавив: «14-го августа, около 11:00, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, от пули противника смертельное огнестрельное ранение в голову получил военнослужащий части N Арман Самвелович Мовсисян.
В  Следственном отделе третьего гарнизона  возбуждено уголовное дело – по факту  убийства на почве национальной, расовой или религиозной  деятельности. Проводится  следствие».