10 տարի անց iPhone-ը հեղափոխություն կկատարի տեղեկատվության ընկալման բանագավառում. WSJ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 10 տարի հետո iPhone-ն ունակ կլինի ճանաչելու մարդկանց դեմքերը, հանդիպման համար պատրաստելու տեղեկատու նյութեր եւ գործնականում վայրկենապես տրամադրելու դրա վերծանումը: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այս կանխատեսմամբ հանդես Է եկել The Wall Street Journal (WSJ) թերթը, որը հիշեցրել Է, որ այս շաբաթ լրանում Է տասը տարին այն պահից, երբ վաճառքի հանվեց առաջին iPhone-ը:
Այն պահին, երբ նշվի այդ իրադարձության 20-ամյակը, կարծում Է թերթը, հեռախոսի արդի հայեցակարգն արմատապես կփոխվի: Ամենայն հավանականությամբ, դրանք կդառնան ավելի բարակ, դրանք, հավանաբար, հնարավոր կլինի մի քանի անգամ փաթաթել կամ ոլորել, դրանք կարելի կլինի տեղավորել դաստակին, ականջներին, պարանոցին, դրանք կունենան նոր գործառույթներ, ինչպիսին Է հավելյալ իրականությունը: Այն մեծ սարքերը, որոնք այժմ օգտագործվում են հավելյալ իրականության Էֆեկտ ստանալու համար, կմնան անցյալում, եւ դրանց փոխարինելու կգան «խելացի» ակնոցները: Դա, թերթի կարծիքով՝ հեղափոխություն կկատարի այն բանում, ինչ վերաբերում Է տեղեկատվության ստացմանը եւ իր հետեւանքներով համեմատելի կլինի սոսկ առաջին սմարթֆոնի հայտնվելու Էֆեկտի հետ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

WSJ: iPhone произведет революцию в восприятии информации через 10 лет
iPhone через 10 лет будет способен распознавать лица людей, готовить справочные материалы к встрече и практически мгновенно предоставлять ее расшифровку. С таким прогнозом выступила газета The Wall Street Journal, напомнившая, что на этой неделе исполняется 10 лет с момента, когда в продажу поступил первый iPhone, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
К моменту, когда будет отмечаться 20-летие этого события, считает газета, современная концепция телефона радикальным образом изменится. Скорее всего, они станут еще тоньше, их, вероятно, можно будет сворачивать в несколько раз или же скручивать, их можно будет размещать на запястьях, на ушах, на шее, они будут обладать новыми функциями, такими как дополненная реальность. Массивные устройства, которые сейчас используются для достижения эффекта дополненной реальности, уйдут в прошлое и на смену им придут "умные" очки. Это, по мнению газеты, произведет революцию в том, что касается получения информации и по своим последствиям будет сравнимо лишь с эффектом появления первого смартфона.