Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը հանգիստ է
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 25 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԱՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Մարտի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը հանգիստ է եղել: Հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 25 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 140 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականցնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն»:

Situation in Artsakh-Azerbaijan line of contact calm
YEREVAN, MARCH 20, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Artsakh Republic told “Armenpress”, the Azerbaijani side made more than 25 ceasefire violations firing from various caliber small arms at the Artsakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s statement says: “On March 19 and overnight March 20 the situation remained calm in the Artsakh-Azerbaijan line of contact. The Azerbaijani forces violated the ceasefire regime more than 25 times by firing over 140 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the line of contact.
The Defense Army forces of Artsakh are in full control of the situation in the frontline and continue conducting the reliable protection of the military posts”.