Կարեն Կարապետյանն առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղրղզստանի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Բիշքեկում առանձնազրույց է ունեցել ՌԴ կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևի հետ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կողմերն անդրադարձել են հունվարին  ՀՀ վարչապետի՝ ՌԴ պաշտոնական այցի արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին, մասնավորապես, հայ-ռուսական ներդրումային հիմնադրամի ստեղծմանը, Մեղրու ազատ տնտեսական գոտում ռուսական ընկերությունների ներգրավմանը, գյուղատնտեսական նշանակության տեխնիկայի մատակարարման հարցերին։
Քննարկվել է հայ-ռուսական տնտեսական օրակարգին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Հայաստանի և Ռուսաստանի վարչապետերը վերահաստատել են պատրաստակամությունը՝ շարունակելու հայ-ռուսական դաշնակցային գործակցության ընդլայնման ինչպես երկկողմ, այնպես էլ ԵԱՏՄ շրջանակում առևտրատնտեսական հարաբերությունների ակտիվացման ուղղությամբ:

Armenia’s PM holds private meeting with his Russian counterpart in Bishkek
YEREVAN, MARCH 7, ARMENPRESS. Within the framework of the working visit in Kyrgyzstan, Armenia’s Prime Minister Karen Karapetyan had a private meeting with Russian Prime Minister Dmitry Medvedev in Bishkek, press service of the Government told “Armenpress”.
The sides discussed issues related to the process of implementation of agreements reached during the Armenian PM’s official visit in Russia in January, 2017, in particular, the creation of Armenian-Russian investment fund, attracting the Russian companies in Meghri free economic zone, as well as supply of agricultural machinery.
A wide range of issues related to the Armenian-Russian economic agenda were discussed.
The Armenian and Russian PMs reaffirmed their readiness to continue expanding the Armenian-Russian allied partnership, as well as the trade-economic relations both in bilateral format and within the EAEU.