Ադրբեջանը շփման գծում ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 75 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության հայտարարության մեջ ասվում է. «Փետրվարի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 900 կրակոց: Արևելյան և հյուսիսարևելյան հատվածներում հակառակորդը ակտիվորեն կիրառել է դիպուկահար հրացաններ՝ արձակելով 39 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն»:

Azerbaijani forces intensively fire sniper rifles in NK line of contact
YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told “Armenpress” the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime over 75 times by firing various caliber weapons across the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry issued a statement which says: “On February 20 and overnight February 21 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime over 75 times by firing more than 900 shots from various caliber weapons, as well as sniper rifles at the Armenian positions in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact. In the eastern and north-eastern directions of the line of contact, the Azerbaijani forces intensively fired 39 shots from sniper rifles.
The NKR Defense Army forces are in full control of the situation in the frontline and continue conducting the reliable protection of the military posts”.