Երևանում ամենամյա արտանետումների քանակը նախատեսվում է նվազեցնել 20,6 տոկոսով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրահանձնաժողովի միասնական հետազոտությունների կենտրոնը (JRC), որը հաստատել է Երևանի համար «Կայուն էներգիայի գործողության ծրագիրը», պաշտոնական զեկույց է ուղարկել Երևանի քաղաքապետարանին: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնում է enpi-info.eu-ն:
Զեկույցում կան մի շարք երաշխավորումներ` կապված բնակելի և տրանսպորտային սեկտորների հետ, որոնք ուղղված են գործողության ծրագրի բարելավմանը: «Կայուն էներգիայի գործողության ծրագրի» նախատեսած միջոցառումների ձեռնարկումը մինչև 2020 թվականը 20,6 տոկոսով կնվազեցնի ամենամյա արտանետումները, իսկ քաղաքային ենթակառուցվածքներում և տրանսպորտային սեկտորում էներգիայի կիրառումը կկրճատվի 16 տոկոսով:

Annual emissions in Yerevan to be cut by 20.6%
YEREVAN, JANUARY 13, ARMENPRESS. The European Commission's Joint Research Centre (JRC), which has confirmed the approval of a Sustainable Energy Action Plan (SEAP) for Yerevan, has sent an official report to the municipality of Yerevan, enpi-info.eu reports.
The report contains a number of recommendations related to the housing and transport sectors, which aim at improving the Action Plan. The implementation of activities envisaged in the SEAP will cut annual emissions 20.6% by 2020, while the energy consumption in all municipal infrastructures and in the transport sector will be reduced by 16% in total.