Փարիզյան հյուրանոցում, որտեղ կողոպտել են Քարդաշյանին, ԴՆԹ-ի հետքեր են հայտնաբերվել
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիացի քննիչները ԴՆԹ-ի հետքեր են հայտնաբերել փարիզյան այն հյուրանոցում, որտեղ հոկտեմբերի 2-ին անհայտ անձինք ավելի քան 10 մլն եվրո գումարի թանկարժեք իրեր են գողացել Քիմ Քարդաշյանից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Europe 1 ռադիոկայանը՝ հղում անելով հետաքննությանը մոտ կանգնած աղբյուրների:
Ավելի վաղ հետաքննության աղբյուրները հայտնել Էին, որ հանցագործները մատնահետքեր կամ ԴՆԹ-ի հետքեր չեն թողել: Ինչպես նշում Է ռադիոկայանը, գտնված ԴՆԹ-ի հետքերը ներկայում ուսունասիրվում են:
Հոկտեմբերի 9-ին Daily Mail հրատարակությունը հայտնել Էր, որ հյուրանոցի մոտ հայտնաբերվել Է հափշտակված զարդերից մեկը: Նշվում Էր, որ հանցագործները կարող Էին ԴՆԹ-ի հետքեր թողնել թանկարժեք քարի վրա, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. A pendant stolen from Kim Kardashian West was found by a passer-by near the scene of last week's $10m armed robbery in Paris, local media reported Tuesday, raising hopes that investigators can use DNA to help catch the perpetrators, NBC News reported.
The piece of jewelry, which the star has identified as belonging to her, was found in the French capital's 8th arrondissement shortly after the Oct. 3 heist and is being examined by forensic investigators, BFM-TV said.
Police believe that item is genuine and could be a key clue in their investigation.
The robbery happened in the early hours at the Hôtel de Pourtalès, a mansion hotel popular with celebrities because of its privacy and exclusivity.