Զինված խմբի հանձնված անդամներ Գագիկ Եղիազարյանի և Արամ Հակոբյանի նկատմամբ դեռ մեղադրանք չի առաջադրվել
Զինված խմբի հանձնված անդամներ Գագիկ Եղիազարյանի և Արամ Հակոբյանի նկատմամբ դեռ
մեղադրանք չի առաջադրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Զինված խմբի` իրավապահներին հանձնված անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը ներգրավված են որպես կասկածյալ, նրանց դեռ մեղադրանք չի առաջադրվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց նրանց պաշտպան Լուսինե Հակոբյանը: Փաստաբանը տեղեկացրեց, որ Եղիազարյանն ԱԱԾ մեկուսարանում է, Հակոբյանը` Ձերբակալվածների պահման վայրում: Պաշտպանը նշեց, որ երկուսի համար էլ միջնորդություն է ներկայացրել, որպեսզի դատաբժշկական փորձաքննություն իրականացվի:
Համաձայն ոստիկանության` Պարեկապահակային ծառայության գնդի տարածքում հուլիսի 27-ին իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը: Տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, ինչպես և Պավել Մանուկյանն ու նրա որդի Արամը: Երեքն էլ անմիջապես տեղափոխվել են հիվանդանոց:

Surrendered gunmen Gagik Yeghiazaryan and Aram Hakobyan not charged yet
YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. Gunmen Gagik Yeghiazaryan and Aram Hakobyan, who surrendered to the law enforcement agencies, are included as suspects, they are not charged yet, their defender Lusine Hakobyan told “Armenpress”.
She informed that she has submitted a motion for both of them in order to conduct forensic examination.
According to the Armenian Police, two gunmen Gagik Yeghiazaryan and Arak Hakobyan, who seized the Police station, surrendered to the law enforcement agencies on July 27. A firefight occurred as a result of which one of the law enforcement agencies, as well as gunmen Pavel Manukyan and his son Aram were wounded. All the three were immediately taken to hospital.