Հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրությունը շարունակում է հանգիստ մնալ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ու Ադրբեջանի պետական սահմանի ուղղությամբ անցնող գիշեր ադրբեջանական կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հատուկենտ կրակոցներ են արձակվել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Մայիսի 30-ի լույս 31-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում օպերատիվ իրավիճակը շարունակել է մնալ հանգիստ: Սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում արձանագրվել են միայն ադրբեջանական կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից արձակված հատուկենտ կրակոցներ:
ՀՀ զինված ուժերը վերահսկում են սահմանային իրավիճակը և վստահորեն իրականացնում են առաջադրված խնդիրները»:

YEREVAN, MAY 31, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Armenia informs that overnight May 30-31 the Azerbaijani side opened sporadic irregular shots from various caliber weapons in the Armenian-Azerbaijani state border.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight May 30-31 the situation was calm in the Armenian-Azerbaijani state border.
The Azerbaijani side fired sporadic irregular shots from various caliber weapons in the northeastern direction of the border.
The Armenian Armed forces control the border situation and confidently carry out their military tasks”.