Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է առավել հետևողական լինել աղբահանության կազմակերպման հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ բացօթյա ապօրինի առևտրի դեպքերի հայտնաբերման նպատակով շաբաթվա ընթացքում, այդ թվում հանգստյան օրերին, վարչական շրջաններում կազմակերպված ստուգայցերի ընթացքում 7 վարչական արձանագրություն է կազմվել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քաղաքապետը հանձնարարել է շարունակել հսկողությունը՝ ակտիվ համագործակցելով ոստիկանության հետ:
Քաղաքացիների, ինչպես նաև իրավաբանական անձանց կողմից աղբը ոչ սահմանված վայրերում թափելու դեպքերի հայտնաբերման և երևույթի կանխարգելման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների ընթացքի վերաբերյալ զեկուցվել է, որ նախորդ շաբաթ 84 վարչական արձանագրություն է կազմվել:  Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը վարչական շրջանների ղեկավարներին հանձնարարել է այս հարցում լինել ավելի  խիստ ու հետևողական: «Ինչպես բազմիցս եմ ասել, սա մեզ համար ինքնանպատակ չէ: Ի վերջո, Երևանում պետք է ձևավորվի այն մշակույթը, որ ոչ սահմանված վայրում նախ աղբ չթափեն` նաև գիտակցելով, որ դրա համար օրենքով սահմանված կարգով պատժվում են: Ու սա վերաբերում է ոչ միայն կենցաղային, այլև շինարարական աղբին»,- ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:

Taron Margaryan assigns to be more attentive to waste management issue
YEREVAN, JULY 27, ARMENPRESS. It was reported during the working consultation, which took place in Yerevan Municipality, that 7 administrative records were drawn up as a result of inspections aimed at revealing cases of illegal trade both during the week and on the weekend. Armenpress was informed from the Information and Public Relations Department of Yerevan Municipality that the Mayor of Yerevan – Taron Margaryan - assigned to continue the supervision and active collaboration with the police of Yerevan.
By the instruction of Yerevan Mayor Taron Margaryan the control over revelation and prevention of waste disposal in improper places is going on. 84 administrative records were drawn up as result of activities on the control over revelation and prevention of waste disposal in improper places. It was instructed to carry on the control not only over the areas surrounding dustbins but also over the areas which had been turned into chronic dumps. Yerevan Mayor Taron Margaryan assigned the Heads of Administrative Districts of Yerevan to be more strict and attentive to waste management issue.