Կառավարությունը հաստատեց ԼՂՀ-ին վարկ տրամադրելու նախագիծը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունը հաստատեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանը 2015 թվականի երկրորդ եռամսյակում 20 մլն դոլարի համարժեք դրամի բյուջետային վարկ տրամադրելու որոշման նախագիծը: Վարկը կտրամադրվի մինչ 2019թ. դեկտեմբերի 25-ը մարման ժամկետով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կառավարության նիստում ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Վախթանգ Միրումյանը նշեց, որ վարկը տրամադրվում է ԼՂՀ ֆինանսների նախարարության երաշխիքի հիման վրա:
Վարկը կտրամադրվի տարեկան 8 տոկոս տոկոսադրույքով: Վարկի հիմնական գումարի մարումը կիրականացվի 2016 թվականի մարտի 25-ից, իսկ հաշվարկվող տոկոսների վճարումը՝ 2015 թվականի հունիսի 25-ից:

Правительство утвердило проект по предоставлению кредита НКР
Правительство Армении утвердило проект по предоставлению во втором квартале 2015 года  кредита в 20 млн долларов правительству НКР. Кредит будет предоставлен до 2019 года. Как передает «Арменпресс», на заседании правительств замминистра финансов Армении Вахтанг Мирумян отметил, что кредит предоставляется на основании ручательства Министерства финансов НКР.
Кредит будет предоставлен на 8% годовых, основная сумма будет погашена начиная с  25-го марта 2016 года, проценты будут уплачены с 25 июня 2015 года.