ՀՀ Նախագահը ներկա է գտնվել Վլադիմիր Սպիվակովի համերգին՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին
ՀՀ Նախագահը ներկա է գտնվել Վլադիմիր Սպիվակովի համերգին՝ նվիրված Հայոց
ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա են գտնվել աշխարհահռչակ դիրիժոր, ջութակահար, Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովի համերգին՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, համերգը տեղի է ունենում «Վլադիմիր Սպիվակովը հրավիրում է…» խորագրով միջազգային փառատոնի շրջանակներում:

Президент Армении присутствовали на посвященном 100-летней годовщине Геноцида армян концерте Владимира Спивакова
Президент Армении присутствовали на посвященном 100-летней годовщине Геноцида
армян концерте Владимира Спивакова
Президент Армении Серж Саргсян и Первая леди Рита Саргсян в Национальном академическом театре оперы и балета имени А.Спендиаряна присутствовали на посвященном 100-летней годовщине Геноцида армян концерте всемирно известного дирижера, скрипача, художественного руководителя и главного дирижера Национального филармонического оркестра России Владимира Спивакова.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, концерт проходит в рамках международного фестиваля «Владимир Спиваков приглашает …».