ՀՀ Նախագահը ներկա է գտնվել Վլադիմիր Սպիվակովի համերգին՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին
ՀՀ Նախագահը ներկա է գտնվել Վլադիմիր Սպիվակովի համերգին՝ նվիրված Հայոց
ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը և տիկին Ռիտա Սարգսյանն այսօր Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում ներկա են գտնվել աշխարհահռչակ դիրիժոր, ջութակահար, Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վլադիմիր Սպիվակովի համերգին՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, համերգը տեղի է ունենում «Վլադիմիր Սպիվակովը հրավիրում է…» խորագրով միջազգային փառատոնի շրջանակներում:

Armenian President attends Vladimir Spivakov’s concert dedicated to the Armenian Genocide Centennial
Armenian President attends Vladimir Spivakov’s concert dedicated to the Armenian
YEREVAN, 14 APRIL, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan and First Lady Rita Sargsyan attended today the concert of world famous conductor, violinist, artistic director and principal conductor of the National Philharmonic Orchestra of Russia Vladimir Spivakov at the National Academic Theater of Opera and Ballet after Alexander Spendiaryan. The concert was dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide.
As the Public Relations and Mass Media Department of the Structure to the Office of the President of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, the concert was part of the international festival entitled “Vladimir Spivakov Invites…”