Թուրքիայի ուշուիստները հրաժարվել են մասնակցել երեւանյան մրցաշարին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի մարզիկները չեն մասնակցի ապրիլի 26-27-ը Երեւանում կայանալիք, Հայոց Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին նվիրված ուշուի ավանդական միջազգային մրցաշարին:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Հայաստանի ավանդական ուշուի ֆեդերացիայի նախագահ Տիգրան Չոբանյանը:
Նա նշեց, որ Թուրքիայի ուշուի ակումբներից մեկը մինչ այդ ցանկություն Էր հայտնել մասնակցել այս մրցաշարին, բայց չհաստատեց իր մասնակցությունը:
Մրցաշարին կմասնակցեն 6 երկրների՝ Հայաստանի, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության, Իրանի, Թուրքմենստանի, Ղազախստանի եւ Ուզբեկստանի մարզիկները: Նախատեսվում Է 160-ից ավելի մարզիկի մասնակցությունը:

Спортсмены из Турции не примут участия в Традиционном международном турнире по ушу в Ереване
Спортсмены из Турции не примут участия в Традиционном международном турнире по ушу, посвященном памяти жертв Геноцида армян. Турнир пройдет в Ереване 26-17 апреля. Об этом сообщил Арменпресс председатель Федерации ушу Армении Тигран Чобанян.
Он отметил, что один из турецких клубов по ушу выразил желание принять участие в турнире, однако потом не подтвердил свое участие.
В турнире примут участие 6 стран – Армения, Нагорно-Карабахская Республика, Иран, Туркменистан, Казахстан и Узбекистан. Планируется участие более 160 спортсменов.