Սոչիում ՀՀ դրոշը կբարձացվի փետրվարի 6-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոչիի օլիմպիական ավանում Հայաստանի Հանրապետության պետական դրոշի բարձրացման հանդիսավոր արարողությունը տեղի կունենա փետրվարի 6-ին, ժամը 14.30-ին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեում:
ՀՀ դրոշի բարձրացման արարողություն կուղեկցվի Հայաստանի ազգային օրհներգի կատարումով: Այս արարողությանը ներկա կլինեն նաեւ Ռուսաստանի Դաշնության պետական ներկայացուցիչներ, Սոչիի օլիմպիական ավանի քաղաքապետը, խաղերի մասնակիցներ, հյուրեր:
Ինչպես հայտնի Է, 2014 թվականի Սոչիի ձմեռային օլիմպիական խաղերի հանդիսավոր բացման արարողությունը կմեկնարկի փետրվարի 7-ին, ժ. 20.14-ին: Օլիմպիադան, որին կմասնակցեն Հայաստանի 4 մարզիկ՝ 3 դահուկորդ եւ մեկ լեռնադահուկորդ, կանցկացվի մինչեւ փետրվարի 23-ը:

Флаг Армении поднимут в Сочи 6 февраля
В Олимпийской деревни в Сочи 6 февраля в 14:30 состоится торжественная церемония поднятия флага Армении. Об этом сообщили Арменпресс в Национальном олимпийском комитете Армении.
Поднятие флага Армении будет сопровождаться исполнением национального гимна страны. В церемонии примут участие государственные представители РФ, мэр Олимпийской деревни, участники Игр и гости.
Отметим, что Зимние Олимпийские игры в Сочи стартуют 7 февраля в 20:14. В них примут участие 4 армянских спортсмена: 3 лыжника и один горнолыжник.