Նիկոլ Փաշինյանն ու Ստեֆանո Տոմատն անդրադարձել են ԵՄ դիտորդական առաքելության հետագա գործունեությանը վերաբերող հարցերի
Նիկոլ Փաշինյանն ու Ստեֆանո Տոմատն անդրադարձել են ԵՄ դիտորդական
առաքելության հետագա գործունեությանը  վերաբերող հարցերի
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական միության արտաքին գործողությունների ծառայության քաղաքացիական գործողությունների հրամանատար Ստեֆանո Տոմատին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է պարոն Տոմատի այցը Հայաստան և կարևորել Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ առաքելության արդյունավետ գործունեությունը նպաստում է տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության ապահովմանը:
Վարչապետ Փաշինյանը և Ստեֆանո Տոմատն անդրադարձել են ԵՄ դիտորդական առաքելության արդյունքներին, վերջինիս հետագա գործունեությանը  վերաբերող հարցերի:
Երկուստեք ընդգծվել է Հայաստան-ԵՄ բազմաոլորտ համագործակցության շարունակական զարգացման կարևորությունը:

Никол Пашинян и Стефано Томат обсудили вопросы, касающиеся дальнейшей деятельности миссии наблюдателей ЕС
Никол Пашинян и Стефано Томат обсудили вопросы, касающиеся дальнейшей
деятельности миссии наблюдателей ЕС
Премьер-министр Никол Пашинян принял Стефано Томата, командующего гражданскими операциями службы внешних действий Европейского союза.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение Аппарата премьер-министра, Никол Пашинян приветствовал визит Стефано Томата в Армению и подчеркнул важность деятельности гражданской миссии ЕС на армяно-азербайджанской границе. Никол Пашинян отметил, что эффективная деятельность миссии способствует обеспечению мира и стабильности в регионе.
Премьер-министр Пашинян и Стефано Томат обсудили результаты и вопросы дальнейшей деятельности миссии наблюдателей ЕС.
Обоюдно была подчеркнута важность постоянного развития многосекторального сотрудничества Армения-ЕС.