Դեսպան Մկրտչյանը հանդիպել է Հունաստանի Պաշտպանության նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հունաստանի Պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասն ընդունել է Հունաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Մկրտչյանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունից։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները էլ ավելի զարգացնելու, պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը նոր շունչ հաղորդելու հնարավորությունները, ինչպես նաև առաջիկայում երկկողմ փոխադարձ այցեր կազմակերպելու հեռանկարները։
Կարծիքներ են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային անվտանգության, Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից ուժի կիրառման արդյունքում ստեղծված իրավիճակի, բռնի տեղահանվածների և նրանց աջակցության ծրագրերի, բանակցային գործընթացի և այլ հարցերի վերաբերյալ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաևՀՀ դեսպանության ռազմական հարցերով կցորդ, գնդապետ Արթուր Դալիբալթյանը և Հունաստանի ՊՆ դիվանագիտական գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Էլեվթերիոս Անգելոպուլոսը:

Посол Армении провел встречу с министром обороны Греции
Министр обороны Греции Никос Дендиас принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Армения в Греческой Республике Тиграна Мкртчяна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства Армении в Греции, в ходе встречи были обсуждены возможности дальнейшего развития традиционно дружественных отношений между Арменией и Грецией, придания нового импульса сотрудничеству в сфере обороны, а также перспективы организации взаимных двусторонних визитов в ближайшем будущем.
Состоялся также обмен мнениями по вопросам региональной безопасности, ситуации, сложившейся в результате применения Азербайджаном силы в Нагорном Карабахе, а также относительно вынужденных переселенцев и программ их поддержки, переговорного процесса и др.