Մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանն աշխարհի առաջնությունում 6-րդն է
ԱՆՏՎԵՐՊԵՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Արթուր Դավթյանը գրավեց 6-րդ տեղն աշխարհի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` բելգիական Անտվերպեն քաղաքում ընթացող մարմնամարզության աշխարհի 52-րդ առաջնության մրցումային վերջին օրը կայացավ առանձին գործիքների հենացատկի եզրափակիչը: Հայաստանի հավաքականի անդամ Արթուր Դավթյանը այս վարժությունում հավաքեց 14.549 միավոր և գրավեց 6-րդ տեղը:
Այս վարժությունում աշխարհի չեմպիոն դարձավ Մեծ Բրիտանիայի ներկայացուցիչ Ջեկ Ջերմանը (15.050 միավոր):
Արթուր Դավթյանն արդեն իսկ ապահովել է Փարիզի 33-րդ Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր` որակավորման փուլում մրցելով նաև բազմամարտում:
Աշխարհի առաջնության առանձին վարժությունների եզրափակիչ էին դուրս եկել Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Ավետիսյանը և Վահագն Դավթյանը: Նժույգ-թափերի վարժությունում Մերդինյանը 4-րդն է, օղակների վարժությունում Ավետիսյանը 7-րդը, իսկ Դավթյանը` 4-րդը:

Гимнаст Артур Давтян занял 6-е место на чемпионате мира
Член сборной Армении по гимнастике, бронзовый призер Олимпийских игр, чемпион мира и Европы Артур Давтян занял 6-е место на чемпионате мира.
Как сообщает корреспондент Арменпресс, в последний день соревнований 52-го чемпионата мира по гимнастике, проходящего в бельгийском Антверпене, состоялся финал опорных прыжков на отдельных снарядах. Член сборной Армении Артур Давтян набрал в этом упражнении 14,549 балла и занял 6-е место.
Чемпионом мира в этом упражнении стал британец Джек Джерман (15,050 балла).
Артур Давтян уже обеспечил себе путевку на 33-е Олимпийские игры в Париже, выступив также в многоборье в квалификационном раунде.
Арутюн Мердинян, Артур Аветисян и Ваагн Давтян вышли в финал индивидуальных упражнений чемпионата мира. Мердинян - 4-й в прыжках с шестом, в упражнениях на кольцах Аветисян - 7-й, а Давтян - 4-й.