Միացյալ Թագավորությունը կոչ է անում զերծ մնալ ԿՄԽԿ-ի աջակցության քաղաքականացումից
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորությունը կոչ է անում զերծ մնալ Հարավային Կովկասում ԿԽՄԿ մարդասիրական աջակցության քաղաքականացումից: «Արմենպրես»-ի տեղեկացմամբ՝ Հարավային Կովկասում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գործունեության մասին ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանությունը հայտարարություն է տարածել:
«Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն տարիներ շարունակ չափազանց կարևոր աշխատանք է իրականացրել Հարավային Կովկասում՝ ներառյալ Լաչինի միջանցքում, որտեղ նրանց գործունեությունն աջակցում է տեղացի բնակչությանը՝ ունենալ հասանելիություն առաջին անհրաժեշտության ապրանքներին և ծառայություններին՝ ներառյալ կյանք փրկող դեղամիջոցներն ու առողջապահական ծառայությունները։
Միացյալ Թագավորության կառավարությունը հաստատակամորեն սատարում է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գործունեությունը և շարունակական աշխատանքը։ Միացյալ Թագավորությունը կոչ է անում բոլոր կողմերին՝ զերծ մնալ մարդասիրական աջակցության քաղաքականացումից»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Соединенное Королевство призывает воздержаться от политизации поддержки МККК
Как передает Арменпресс,посольство Великобритании в Армении распространило заявление о деятельности Международного комитета Красного Креста на Южном Кавказе.
«Международный комитет Красного Креста годами проводит чрезвычайно важную работу на Южном Кавказе, в том числе в Лашинском коридоре, где своей деятельностью поддерживает местное население— с целью иметь доступ к основным товарам и услугам, включая жизненно важные лекарства и медицинские услуги.
Правительство Соединенного Королевства решительно поддерживает деятельность и текущую работу Международного комитета Красного Креста. Соединенное Королевство призывает все стороны воздерживаться от политизации гуманитарной помощи», — говорится в заявлении.