Բռնցքամարտիկ Հովհաննես Բաչկովը հաղթանակով մեկնարկեց աշխարհի առաջնությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի բռնցքամարտի ընտրանու անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը հաղթանակով մեկնարկեց աշխարհի առաջնությունում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում ընթացող աշխարհի առաջնության 63,5 կգ քաշային կարգի մեկնարկային մենամարտում Բաչկովն ուժերը չափեց Սերբիան ներկայացնող Ալեքսեյ Սենդրիկի հետ: Հայ բռնցքամարտիկը հաղթանակի հասավ մրցակցի նկատմամբ:
Հովհաննես Բաչկովը բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում երեք անգամ դարձել է բրոնզե մեդալակիր (2017, 2019, 2021), Եվրոպայի առաջնության եռակի չեմպիոն է (2017, 2019,2022), Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր է: Իր առաջին մենամարտը պրոֆեսիոնալ ռինգում Բաչկովն անցկացրել է 2020 թվականին:

Боксер Ованнес Бачков начал борьбу на чемпионате мира с победы
Член сборной Армении по боксу, бронзовый медалист Олимпийских игр Ованнес Бачков выступления на чемпионате мира начал с победы.
Как сообщает «Арменпресс», в стартовом поединке чемпионата мира, проходящего в столице Узбекистана Ташкенте, Бачков в весовой категории 63,5 кг померился силами с Алексеем Сендриком, представляющим Сербию. Армянский боксер одержал победу.
Ованнес Бачков - трехкратный бронзовый медалист чемпионата мира по боксу (2017, 2019, 2021 гг.), трехкратный чемпион Европы (2017, 2019, 2022 гг. ), бронзовый медалист XXXII летних Олимпийских игр в  Токио. Бачков свой первый бой на профессиональном ринге провел в 2020 году.