Թեհրանի ոստիկանապետը նոր մանրամասներ է հայտնել Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակումից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի ոստիկանությունը ձերբակալել է առավոտյան Թեհրանում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակում իրականացնող անձին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է իրանական Tasnim գործակալությունը՝ վկայակոչելով Թեհրանի ոստիկանապետ, գեներալ Հոսեին Ռահիմիին:
Ռահիմին նշել է, որ հարձակվողն այսօր առավոտյան մտել է դեսպանության շենք և հրազենից կրակ է բացել: Միջադեպի հետևանքով 1 մարդ սպանվել է, ևս 2-ը՝ վիրավորվել:
Թեհրանի ոստիկանապետը նշել է, որ հարձակվողը շենք է մտել իր երկու երեխաների հետ: Նախաքննության ժամանակ որպես հրաձգության շարժառիթ հարձակվողը նշել է «անձնական և ընտանեկան խնդիրներ»:
Daily Sabah լրատվամիջոցն իր հերթին հաղորդում է, որ ըստ Ադրբեջանի արտգործնախարարության հայտարարության՝ հարձակվողը զինված է եղել Կալաշնիկովի ավտոմատով: Երկու վիրավորների վիճակը բավարար է:

YEREVAN, JANUARY 27, ARMENPRESS. The suspected gunman of the shooting in the Azeri embassy in Tehran has been taken into custody by Iranian police, Tehran’s Police General Hossein Rahimi told the Iranian Tasnim news agency.
One person was killed and two others wounded after an assailant opened fire at the embassy of the Republic of Azerbaijan in Tehran on Friday morning, Tasnim reported.
General Hossein Rahimi said the suspect entered the embassy building on Friday morning with a firearm and opened fire. The suspect entered the building with their two children.
During the initial interrogation process, the assailant has cited “personal and family problems” as the motive behind the shooting attack, the police chief told Tasnim.
According to Daily Sabah news outlet, the gunman was armed with a Kalashnikov assault rifle.
Azeri media reports earlier said the person who died in the shooting was the security chief of the embassy building.