Արամ Ա-ն Լիբանանում ԱՄՆ դեսպանին առաջարկել է,որ Միացյալ Նահանգները օժանդակություն ցուցաբերի Լաչինի միջանցքը վերաբացելուն
Արամ Ա-ն Լիբանանում ԱՄՆ դեսպանին առաջարկել է,որ Միացյալ Նահանգները
օժանդակություն ցուցաբերի Լաչինի միջանցքը վերաբացելուն
ԱՆԹԻԼԻԱՍ, 11 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա կաթողիկոսը հունվարի 11-ին ընդունել է Լիբանանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների դեսպան Դորոթի Շիային: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ դեսպանի փոխանորդը եւ մարդու իրավունքների պատասխանատու Կայ Լին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունից, ավելի քան ժամ տևած հանդիպումն առիթ է հանդիսացել ընդհանուր արժևորում կատարելու Լիբանանի ներկա կացության և հատկապես անդրադառնալու նախագահական ընտրության եւ սոցիալ-ատնտեսական տագնապին:
Ըստ աղբյուրի՝ Վեհափառ Հայրապետը նաև անդրադարձել է Արցախի ներկա մտահոգիչ կացությանը և առաջարկել դեսպանին, որ Միացյալ Նահանգները կատարեն անհրաժեշտ օժանդակությունը Բերձորի միջանցքը (Լաչինի միջանցք) վերաբացելու աշխատանքների գծով՝ մղված մարդասիրական մտահոգությամբ:

Aram I suggests to US Ambassador to Lebanon that the United States provide assistance in reopening the Lachin Corridor
Aram I suggests to US Ambassador to Lebanon that the United States provide assistance
in reopening the Lachin Corridor
YEREVAN, JANUARY 11, ARMENPRESS. On January 11, Catholicos Aram I received the Ambassador of the United States of America to Lebanon, Dorothy Shea.
As ARMENPRESS was informed from the Catholicosate of the Great House of Cilicia, the meeting lasting more than an hour was an opportunity to make a general assessment of the current situation in Lebanon and to address the presidential election and socio-economic anxiety in particular.
His Holiness also referred to the current worrisome situation in Artsakh and suggested to the Ambassador that the United States provide the necessary assistance for the reopening of the Berdzor Corridor (Lachin Corridor) driven by humanitarian concern.