Մունդիալ-2022. Սենեգալը հաղթեց Կատարին երկրորդ տուրում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության խմբային փուլի երկրորդ տուրի շրջանակներում Կատարի ընտրանին մրցեց Սենեգալի հավաքականի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Կատարի մայրաքաղաք Դոհայի «Ալ Թումամա» մարզադաշտում կայացած խաղի առաջին կեսում Սենեգալի հավաքականն առավելություն ուներ և տիրում էր նախաձեռնությանը: Կատարի հավաքականն ամբողջ ներուժով պաշտպանվում էր՝ երբեմն հակագրոհելով: Խաղակեսի վերջնամասում Սենեգալն ունեցած առավելությունը վերածեց գոլի: 41-րդ րոպեին աչքի ընկավ Բուլայե Դիան:
Սենեգալը բաց չթողեց հաշիվը կրկնապատկելու իր հնարավորությունը երկրորդ կեսի մեկնարկում: Խաղի 48-րդ րոպեին գոլի հեղինակ դարձավ Ֆամարա Դիդհուն: Այս խաղակեսում Կատարին հաջողվեց միայն խփել հեղինակության գնդակը (աչքի ընկավ Մոհամեդ Մունտարին), իսկ Սենեգալը ամրապնդեց հաջողությունը` խփելով երրորդ գնդակը: Գինդը դարձավ գոլի հեղինակ:
Կատար-Սենեգալ` 1:3:
Այս խաղից հետո Սենեգալի հավաքականն ունի 3 միավոր և երրորդ տեղում է, իսկ Կատարը միավոր չունի: Այս խմբում քիչ ավելի ուշ կկայանա Էկվադոր-Նիդերլանդներ հանդիպումը: Երկու թիմերն ունեն 3-ական միավոր:

ЧМ-2022: Сборная Катара проиграла сборной Сенегала
Сборная Сенегала со счетом 3:1 обыграла команду Катара в матче второго тура группового этапа чемпионата мира по футболу. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, встреча прошла в пятницу в Дохе на стадионе "Эль-Тумама" в присутствии 41 797 зрителей.
Забитыми мячами в составе победителей отметились Булайе Диа (41-я минута), Фамара Дьедью (48) и Бамба Дьенг (84). У проигравших отличился Мохаммед Мунтари (78).
Сборная Катара впервые в истории принимает участие в финальной части чемпионата мира, а Мунтари стал автором первого гола команды на мировых первенствах. В первом туре катарцы уступили сборной Эквадора (0:2). Сенегальцы же в стартовой встрече чемпионата мира проиграли команде Нидерландов (0:2).