Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալն ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ-պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը հոկտեմբերի 15-ին ընդունել է ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը ողջունել է առաքելության այցը Հայաստան և հայտնել առաքելության հետ համագործակցելու և առաքելությանն աջակցելու ՀՀ զինված ուժերի պատրաստակամությունը, ներկայացրել սեպտեմբերի 13-ի ադրբեջանական լայնածավալ ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին են ներկայացվել առաքելության հիմնական նպատակներն ու խնդիրները: Զրուցակիցները քննարկել են առաքելության գործունեության տեխնիկական և կազմակերպչական հարցեր:

YEREVAN, OCTOBER 15, ARMENPRESS. Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces-First Deputy Defense Minister, Major-General Edward Asryan received today members of the EU technical assessment mission.
Welcoming the mission’s visit to Armenia and expressing the readiness of the Armed Forces to cooperate with and assist the mission, Edward Asryan presented the current situation resulting from the September 13th large-scale Azerbaijani aggression against Armenia.
During the meeting the main goals and issues of the EU mission were presented to the Chief of the General Staff.
The sides also discussed technical and organizational issues relating to the operation of the mission.