Արցախի նախագահն ընդունել է «Արարատյան ալյանս» մտքի կենտրոն-ինստիտուտի փորձագետներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է «Արարատյան ալյանս» մտքի կենտրոն-ինստիտուտի փորձագետներ Լարիսա Ալավերդյանին, Թաթուլ Մանասերյանին և Ալեքսանդր Մանասյանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ ստեղծված արտաքին քաղաքական իրավիճակը, առկա մարտահրավերներն ու դրանց դիմակայելուն ուղղված քայլերը։
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարևորել է «Արարատյան ալյանս» - ի գործունեությունը և փորձագիտական խորքային ուսումնասիրությունները՝ նշելով, որ ողջունում է համազգային համախմբմանն ուղղված և արցախանպաստ ցանկացած նախաձեռնություն։

Президент Арцаха принял экспертов Института «Араратский альянс»
7 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял экспертов аналитического центра - Института «Араратский Альянс» Ларису Алавердян, Татула Манасеряна и Александра Манасяна. Об этом «Арменпресс» сообщили в Главном информационном управлении Аппарата президента Республики Арцах.
Были обсуждены внешнеполитическая ситуация, сложившаяся вокруг Республики Арцах, существующие вызовы и шаги по их преодолению.
Глава страны особо отметил деятельность «Араратского Альянса» и углубленные экспертные исследования, отметив, что он приветствует любые инициативы, направленные на национальное единство и содействие Арцаху.