Արցախի նախագահն ընդունել է «Արարատյան ալյանս» մտքի կենտրոն-ինստիտուտի փորձագետներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է «Արարատյան ալյանս» մտքի կենտրոն-ինստիտուտի փորձագետներ Լարիսա Ալավերդյանին, Թաթուլ Մանասերյանին և Ալեքսանդր Մանասյանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ ստեղծված արտաքին քաղաքական իրավիճակը, առկա մարտահրավերներն ու դրանց դիմակայելուն ուղղված քայլերը։
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը կարևորել է «Արարատյան ալյանս» - ի գործունեությունը և փորձագիտական խորքային ուսումնասիրությունները՝ նշելով, որ ողջունում է համազգային համախմբմանն ուղղված և արցախանպաստ ցանկացած նախաձեռնություն։

President of Artsakh receives experts of Ararat Alliance Institute
STEPANAKERT, OCTOBER 7, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received today experts of Ararat Alliance Institute Larisa Alaverdyan, Tatul Manaseryan and Alexander Manasyan, the Presidential Office said.
The current external political situation around Artsakh, the existing challenges and the steps to overcome those challenges were discussed during the meeting.
In his remarks the President of the Republic highlighted the activity of the Ararat Alliance and its deep expert research, stating that he welcomes any initiative directed to nationwide unity and Artsakh.