Մենք չէինք կարող չգալ, մենք նույնիսկ պարտավոր էինք. ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետը՝ Հայաստան գալու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը Հայաստան կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեսանյութ է հրապարակել է ՀԱՊԿ «Տելեգրամ»-ի ալիքը:
«Մենք չէինք կարող չգալ, մենք նույնիսկ պարտավոր էինք»,-նշել է գեներալ Սիդորովը:
Սերգեյ Կոպիրկինը իր հերթին ասել է, որ Սիդորովը շատ կարևոր առաքելությամբ է Հայաստան ժամանել, որին այստեղ սպասում են:
ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի որոշման համաձայն, 2022-ի սեպտեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովի գլխավորությամբ դիտորդական առաքելության առաջատար խումբը:

Мы не могли не приехать, мы даже обязаны были : начальник Объединенного штаба ОДКБ о приезде в Армению
Мы не могли не приехать, мы даже обязаны были : начальник Объединенного штаба
ОДКБ о приезде в Армению
В ходе визита в Армению начальник Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковник Анатолий Сидоров встретился с чрезвычайным и полномочным послом Российской Федерации в Армении Сергеем Копыркиным. Как сообщает «Арменпресс», Telegram -канал ОДКБ опубликовал видеоматериал о встрече.
«Мы не могли не приехать, мы даже были обязаны», - сказал генерал Сидоров.
Сергей Копыркин, в свою очередь, сообщил, что Сидоров прибыл в Армению с очень важной миссией, которую здесь ждут.
Согласно решению внеочередного заседания Совета коллективной безопасности ОДКБ, 15 сентября 2022 года в Республику Армения прибыла  группа наблюдательной миссии во главе с начальником Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковником Анатолием Сидоровым.