Մենք չէինք կարող չգալ, մենք նույնիսկ պարտավոր էինք. ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետը՝ Հայաստան գալու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը Հայաստան կատարած այցի ընթացքում հանդիպել է ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեսանյութ է հրապարակել է ՀԱՊԿ «Տելեգրամ»-ի ալիքը:
«Մենք չէինք կարող չգալ, մենք նույնիսկ պարտավոր էինք»,-նշել է գեներալ Սիդորովը:
Սերգեյ Կոպիրկինը իր հերթին ասել է, որ Սիդորովը շատ կարևոր առաքելությամբ է Հայաստան ժամանել, որին այստեղ սպասում են:
ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստի որոշման համաձայն, 2022-ի սեպտեմբերի 15-ին Հայաստանի Հանրապետություն է ժամանել ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովի գլխավորությամբ դիտորդական առաքելության առաջատար խումբը:

‘We couldn’t not come’ – Chief of CSTO Joint Staff on visit to Armenia
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. Chief of CSTO Joint Staff, Colonel-General Anatoly Sidorov met with Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin in Yerevan, the CSTO said.
“We couldn’t not come, we even were ought to”, Anatoly Sidorov said.
In his turn the Russian Ambassador said that Colonel-General Anatoly Sidorov arrived in Armenia with a very important mission, he is awaited here.
According to the decision of the CSTO Collective Security Council, the organization’s monitoring mission led by Colonel-General Anatoly Sidorov has arrived in Armenia following the latest attack of Azerbaijan on Armenia.