Կառավարությունը պատրաստվում է զինվորականների աշխատավարձը 240 տոկոսով բարձրացնել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը  մտադիր է զինվորականների աշխատավարձը 240 տոկոսով բարձրացնել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ԱԺ նիստում ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՝ պատասխանելով պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի՝ բարեփոխումների մասին հարցին:
«Զինված ուժերի բարեփոխումների ոլորտում մենք շատ լուրջ քայլեր ենք ձեռնարկում: Պատրաստվել է ծրագիր, մենք մեր զինվորականների աշխատավարձերն անգամներով պետք է բարձրացնենք, ոչ թե 25 կամ 30 տոկոսով, այլ՝ 3 անգամ: 240 տոկոսի մասին է խոսքը: Բայց այդ 240 տոկոսը շեմն է, բազան, որի վրա պետք է այլ գործակիցներ աշխատեն»,-ասաց Փաշինյանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. The Armenian Government plans to increase the salaries of servicemembers by 240%, PM Nikol Pashinyan said when asked by lawmaker Hovik Aghazaryan on reforms in the military.
“We are taking very serious steps in military reforms. We’ve prepared a program, we must increase the salary of our servicemembers significantly, not by 25 or 30%, but by 240%. But this 240% is the bar, the base, on which other factors must work,” the PM said.
He reminded that in the previous years his administration doubled the funding for the military-industrial sector.