Քարվաճառում ադրբեջանցի բարձրաստիճան սպաներ են պայթել ականի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Ադրբեջանական Տելեգրամ ալիքներում տեղեկություն է տարածվում այն մասին, որ Քարվաճառի շրջանում ադրբեջանցի բարձրաստիճան սպաներ են պայթել ականի վրա, այդ թվում՝ գեներալ Էնվեր Էֆենդիևը և բրիգադի հրամանատար Վուգար Իսբանդիյարովը, սակայն Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը դեռևս որևէ տեղեկություն չի հաղորդել տվյալ դեպքի վերաբերյալ: Այդ մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը:
«Միջադեպի հետևանքով ցամաքային զորքերի գեներալ Էնվեր Էֆենդիևը թեթև մարմնական վնասվածքներ է ստացել: Ավագը, որի անունը հայտնի չէ, վիրավորում է ստացել ուսի հատվածում: Երրորդ վիրավորի վիճակը ծանր է: Նախնական տվյալներով նա N բրիգադի հրամանատար Վուգար Իսբանդիյարովն է: Սպասում ենք պաշտոնական հայտարարությունների Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից», - գրում է ադրբեջանական ալիքներից մեկը:
ԼՐԱՑՈՒՄ. Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաստատել է այն տեղեկությունը, որ Քարվաճառի շրջանում ադրբեջանական զինծառայողներ են պայթել ականի վրա: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այդ մասին ադրբեջանական «ԱՊԱ» գործակալությանը հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից՝ նշելով, որ ականի պայթյունից վիրավորում է ստացել ադրբեջանական բանակի զինծառայող Վուգար Թոֆիկօղլու Իսբենդիյարովը: Այսպիսով, Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը հաստատել է ադրբեջանական սպաներից միայն մեկի վիրավորվելու փաստը: Ավելի վաղ ադրբեջանական Տելեգրամ ալիքները տեղեկություն էին հաղորդել այն մասին, որ Քարվաճառում ականի պայթյունից վիրավորվել է երեք զինծառայող՝ գեներալ Էնվեր Էֆենդիևը, N բրիգադի հրամանատար Վուգար Իսբանդիյարովը և մի ավագ, որի անունը հայտնի չէ:

High-ranking Azerbaijani officers explode on a mine in Karvachar
YEREVAN, JULY 26, ARMENPRESS. Azerbaijani Telegram channels report that high-ranking Azerbaijani officers have exploded on a mine in the Karvachar region, including General Enver Efendiyev and Brigade Commander Vugar Isbandiyarov, but the Ministry of Defense of Azerbaijan has not yet reported any information about the incident, reports ARMENPRESS.
"As a result of the incident, General of the Ground Forces Enver Efendiyev received minor physical injuries. The senior sergeant, whose name has not been released, was wounded in the shoulder. The condition of the third injured is serious. According to preliminary data, he is the commander of the N brigade, Vugar Isbandiyarov. We are waiting for official announcements from the Ministry of Defense of Azerbaijan," writes one of the Azerbaijani channels.
REFRESHED: The Ministry of Defense of Azerbaijan confirmed the information that Azerbaijani servicemen exploded on a mine in Karvachar region. ARMENPRESS reports Ministry of Defense of Azerbaijan informed the Azerbaijani "APA" agency about this, noting that a serviceman of the Azerbaijani army, Vugar Tofikoglu Isbendiyarov, was injured by a mine explosion.