Փրկարարները հայտնաբերել են գետն ընկած քաղաքացու դին
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը մայիսի 28-ին, ժամը 16։23-ին ահազանգ է ստացել, որ Հաղարծին գյուղի «Թաքնված ջրվեժ» կոչվող տարածքում քաղաքացին մոտ 5 մ բարձրությունից ընկել է գետը, այնուհետև ինքնուրույն դուրս եկել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
«Պարզվել է, քաղաքացին ինքնուրույն դուրս է եկել գետից,  սակայն չի գտնում ընկերոջը և կասկածում է, որ վերջինս նույնպես ընկել է գետը։
Փրկարարները ոստիկանության աշխատակիցների հետ համատեղ գետի երկայնքով (մոտ 10 կմ) և հարակից տարածքներում իրականացրել են որոնողական աշխատանքներ:
Մթության և բարդ ռելիեֆի պատճառով որոնողական աշխատանքները դադարեցվել են:
Մայիսի 29-ին, ժամը 06։00-ին որոնողական աշխատանքները վերսկսելու նպատակով դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ ժամը 07։20-ին փրկարարները գետում հայտնաբերել են Վ․ Բ․ Ս․-ի (ծնված 1993 թ.) դին։ Փրկարարները քաղաքացու դին դուրս են բերել գետից, պատգարակով մոտեցրել փրկարարական ավտոմեքենային, այնուհետև՝ մոտ 2 կմ շտապօգնության ավտոմեքենային։

Спасатели обнаружили в реке тело гражданина
В Тавушское областное управление Национального центра кризисного управления Спасательной службы МЧС РА 28 мая в 16:23 поступил сигнал о том, что в районе под названием «Скрытый водопад» села Агарцин гражданин упал в реку с высоты около 5 м, после чего выбрался самостоятельно.
«Выяснилось, что гражданин вышел из реки самостоятельно, но своего друга не нашел и подозревает, что последний тоже упал в реку.
Спасатели совместно с сотрудниками полиции провели поисковые работы на прилегающих участках вдоль реки (около 10 км).
Из-за темноты и сложного рельефа поиски были остановлены.
29 мая в 06:00 часов для возобновления поисковых работ на место происшествия выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления МЧС», — говорится в сообщении.
Согласно источнику, в 07:20 часов спасатели обнаружили в реке тело В. Б․ С.  (1993 г.р.). Спасатели вытащили тело гражданина из реки, на носилках доставили (примерно 2 км) к машине скорой помощи.