Ցուցարարները շրջափակել են ՀՀ նախագահի նստավայրը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Դիմադրության» շարժման անդամները փակել են Հայաստանի Հանրապետության նախագահական նստավայրի մուտքերը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ մայիսի 25-ի վաղ առավոտից ցուցարարները Ֆրանսիայի հրապարակից երթով շարժվել են դեպի ՀՀ նախագահի նստավայր:
Լրագրողների հետ զրույցում ՀՀԿ անդամ, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ անցկացնում են խաղաղ անհնազանդության ակցիա: «Ես մեր ոստիկաններին էլ եմ ասել, որ անգամ, եթե դուռը բաց լինի, մենք ներս չենք մտնելու»,- ասաց Մամիջանյանը:
ՀՅԴ անդամ, ԱԺ «Հայաստան խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանն էլ շեշտեց, որ իրենց նպատակն է, որպեսզի ոչ մի աշխատակից չմտնի նախագահական:
ՀՅԴ անդամ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն էլ նշեց, որ ամեն օր Հայաստանի տարբեր պետական գերատեսչություններ գտնվելու են շրջափակման մեջ ժողովրդի կողմից ՝ իբրև բարձրաձայնում, որ իրավիճակի տերը ժողովուրդն է:

YEREVAN, MAY 25, ARMENPRESS. The anti-government protesters have blocked the entrances to the Presidential residence.
Opposition lawmaker from the “I have an Honor” faction Hayk Mamijanyan told reporters that they are holding a peaceful disobedience campaign. “I have told our policemen that even if the door is open, we will not enter”, he said.
Vice Speaker of Parliament Ishkhan Saghatelyan from the opposition “Armenia” faction said that their purpose is to prevent any staffer from entering the presidential residence.
11:12: Protesters opened the entrances to the presidential residence and the building of the Security Council.
Vice Speaker of Parliament Ishkhan Saghatelyan said that the presidential staff, as well as the staffers of the Security Council were unable to enter the building as a result of their actions. He said that there is no need anymore to block the buildings as there are no people inside. Saghatelyan called on the protesters to stop blocking the buildings and continue their march.