Իրանի էներգետիկայի նախարարը կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Իրանի էներգետիկայի նախարար Ալի Աքբար Մեհրաբիանը կժամանի Երեւան՝ մասնակցելու հայ-իրանական տնտեսական համագործակցության համատեղ հանձնաժողովի նիստին, որը տեղի կունենա մայիսի 10-11-ը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «mehrnews»-ը:
Հանձնաժողովը կքննարկի մի քանի թեմաներ, ներառյալ առեւտուրը եւ հաշվանցումը, ներդրումները, տարանցումը եւ տրանսպորտը, էլեկտրաէներգիան, նավթը եւ գազը, բանկային գործը եւ ֆինանսները, ստանդարտները, զբոսաշրջությունը, առողջապահությունը եւ դրանց հետ կապված այլ հարցեր:
Հանձնաժողովի նիստի շրջանակներում տեղի կունենա առեւտրային կոնֆերանս՝ երկու երկրների մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Մեհրաբիանը Հայաստանի պաշտոնյաների հետ կքննարկի նաեւ երկու երկրների միջեւ զարգացող հարաբերություններն ու փոխադարձ առեւտրի ծավալները:
Իրանի էներգետիկայի նախարարը Հայաստան կժամանի Իրանի նավթի նախարարի տեղակալի, Իրանական ազգային գազային ընկերության  տնօրենի, ավտոմոբիլային ճանապարհների նախարարի տեղակալի և մի քանի այլ իրանցի պաշտոնատար անձանց հետ:

Министр энергетики Ирана прибудет в Армению
Министр энергетики Ирана Али Акбар Меграбиан прибудет в Ереван для участия в заседании Совместной комиссии по армяно-иранскому экономическому сотрудничеству, которое состоится 10-11 мая.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает MEHRNEWS.
Комиссия рассмотрит несколько тем, включая торговлю, инвестиции, транзит и транспорт, электричество, нефть и газ, банковское дело и финансы, стандарты, туризм, здравоохранение и другие связанные с ними вопросы.
В рамках заседания комиссии состоится торговая конференция с участием представителей частного сектора двух стран.
Мехрабиан обсудит с официальными лицами Армении развивающиеся между двумя странами отношения и объемы взаимной торговли.
Министр энергетики Ирана прибудет в Армению с заместителем министра нефти Ирана, директором Иранской национальной газовой компании, заместителем министра автомобильных дорог и другими иранскими должностными лицами.