Մինչև այս պահն անկլավների հարց չի բարձրացվել․ Արմեն Գրիգորյան
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարեց, որ մինչև այս պահը Հայաստանն ու Ադրբեջանն անկլավների հարց չեն քննարկել:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում Գրիգորյանը նշեց, թե ընդդիմության այն պնդումները,թե վտանգ կա անկլավները Ադրբեջանին հանձնելու մասով, անհիմն են և աղերս չունեն իրականության հետ։
«Մինչև այս պահն անկլավների հարց չի բարձրացվել: Կարելի է ասել, որ երկու կողմից էլ (Հայաստանի և Ադրբեջանի- խմբ)անկլավ կա, և դրանց տարածքները գրեթե հավասար են, երկու կողմն էլ լուռ է այս հարցում և այն դեռևս չի  քննարկվել: Մեր հույսն այն է և հնարավոր լուծման տարբերակն այն է, որ  Հայաստանի անկլավը թողնվում է Ադրբեջանին, Ադրբեջանի անկլավները, որոնք Հայաստանի տարածքում են, մնում են Հայաստանին: Իհարկե, կա այսպիսի հարց, թե ինչպես են դրանք առաջացել, որոնք շարունակում ենք ուսումնասիրել, բայց ընդհանուր երկարաժամկետ տարբերակը սա է»,- ասաց Գրիգորյանը։

Вопрос анклавов пока не поднимался: Секретарь Совета безопасности
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян заявил, что пока Армения и Азербайджан не обсуждали вопроса анклавов.
Как передает «Арменпресс», на брифинге с журналистами Григорян отметил, что утверждения оппозиции о том, что существует опасность передачи анклавов Азербайджану, беспочвенны, не имеют ничего общего с реальностью.
«Вопрос анклавов пока не поднимался. Можно сказать, что с обеих сторон (Армения и Азербайджан) есть анклавы, их территории почти одинаковы, обе стороны молчат по этому вопросу, он еще не обсуждался. Мы надеемся, что возможное решение состоит в том, что анклав Армении останется за Азербайджаном, анклавы Азербайджана, которые находятся на территории Армении, останутся за Арменией. Конечно, есть вопрос, как они возникли. Мы продолжаем его изучать, но это общая многолетняя версия», - сказал Григорян.