Փաշինյանը Կառավարության անդամներին հանձնարարեց տրանսպորտային միջոց ձեռք բերելիս առաջնահերթություն տալ էլեկտրոմոբիլներին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ 2022 թվականին 7 հազար, 2023 թվականին 8 հազար էլեկտրոմոբիլ կարող է Հայաստան ներմուծվել մաքսատուրքի0 տոկոս դրույքաչափով։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մարտի 24-ին Կառավարության նիստի ժամանակ այս մասին ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Էլեկտրոմոբիլների ներմուծումն ազատվել է ավելացված արժեքի հարկից մինչև 2024 թվականը։ Կարծում եմ, որ բացառիկ հնարավորություն է, որպեսզի այս թրենդը Հայաստանում տեղի ունենա։ Էլեկտրոմոբիլները ապագան են, և բոլորս պետք է տրամադրվենք դրան»,- ընդգծեց Փաշինյանը։
Վարչապետը հանձնարարեց Կառավարության անդամներին տրանսպորտային միջոց ձեռք բերելու հարցում հնարավորինս առաջնահերթություն տալ էլեկտրոմոբիլներին։

YEREVAN, MRCH 24, ARMENPRESS. In 2022 7000, and in 2023 8000 electric cars can be imported to Armenia at a 0% custom duty rate, Prime Minister Nikol Pashinyan said at the Cabinet meeting today.
“The import of electric cars is exempt from VAT until 2024. I think this is an exclusive opportunity for this trend to take place in Armenia. Electric cars are the future, and we all must accept it”, the PM said.
He tasked members of the Cabinet to give priority to electric cars as much as possible while purchasing a vehicle.