Մևլյութ Չավուշօղլուն անդրադարձել է Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիան շարունակելու է իր ջանքերը Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նշել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն` ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ ասուլիսում:
«Անթալիայում դիվանագիտական ֆորումին (Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ – խմբ.) շատ լավ երկխոսություն է տեղի ունեցել: Ռուսաստանը գործընթացի մեկնարկից ի վեր ցուցաբերում է աջակցություն,Ադրբեջանը ևս աջակցում է այս հարցում: Առաջին հերթին եկեք ապահովենք կրակի դադարեցումը, հաստատենք խաղաղություն, որպեսզի մեր տարածաշրջանը խաղաղ լինի: Մենք շարունակելու եք մեր ջանքերն այս ուղղությամբ»,-ասաց Չավուշօղլուն:
Ավելի վաղ, ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունը ողջունում է Թուրքիայի և Հայաստանի երկկողմ կապերի կարգավորման գործընթացը:

YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Turkey will continue its efforts to normalize relations with Armenia, ARMENPRESS reports Turkish Foreign Minister Mevlüt Çavuşoğlu said at a joint press conference with Russian Foreign Minister Sergey Lavrov.
"A very good dialogue took place at Antalya Deiplomacy Forum (with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan - edited.). Russia has been providing assistance since the beginning of the process, Azerbaijan has also been assisting in this matter. First of all, let us ensure a ceasefire, establish peace, so that to have a peaceful region. We will continue our efforts in this direction," said Çavuşoğlu.
Earlier, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said that the Russian Federation welcomes the process of normalization of bilateral relations between Turkey and Armenia.