ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորումն ամփոփել է 2021-ի միջոցառումների արդյունքները
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ժամանակ  ամփոփվել են 2021թ. ուսումնական տարվա ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի (ուժերի) միացյալ խմբավորման իրականացրած միջոցառումների արդյունքները։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՊՆ-ից, Միացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի ղեկավարությամբ անցկացված խորհրդակցությանը ներկայացվել են մարտական պատրաստության և հերթապահության կազմակերպման ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, նախանշվել 2022-ի  հիմնական խնդիրները:
Ըստ աղբյուրի՝ խորհրդակցության ավարտին գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանը պատվոգրեր է հանձնել տարվա ընթացքում առավել բարձր արդյունքներ գրանցած զինծառայողներին:

Подведены итоги итоги мероприятий Объединенной группировкой войск ВС Армении и ВС РФ в 2021 г.
В административном комплексе министерства обороны Армении состоялось совещание, в ходе которого были подведены итоги итоги мероприятий Объединенной группировкой войск ВС Армении и ВС РФ в течение 2021 учебного года.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, совещание вел командующий Объединенной группировкой войск ВС Армении и ВС РФ генерал-майор Тигран Парванян.
В ходе мероприятия была представлена работа по боевой готовности и организации несения службы, намечены основные задачи на 2022 год.
В завершение встречи генерал-лейтенант Тигран Парванян вручил дипломы военнослужащим, достигшим в течение года лучших результатов.