Փրկարարներն Սիսիան-Գորիս ավտոճանապարհին արգելափակումից դուրս են բերել 90 ավտոմեքենա
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սյունիքի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը ունվարի 15-ի ժամը 11:55-ից մինչև 12:00-ն ընկած ժամանակահատվածում ահազանգեր են ստացել, որ Շինուհայր գյուղի խաչմերուկի մոտակայքում մերկասառույցի և բքի պատճառով կան արգելափակված ավտոմեքենաներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երեք մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ Մ-2 ավտոճանապարհի Սիսիան-Գորիս հատվածի 30-35 կմ-ն ընկած հատվածում փրկարարներն արգելափակումից դուրս են բերել 90 ավտոմեքենա և 200 քաղաքացու ցուցաբերել համապատասխան օգնություն։

Спасатели разблокировали из заносов на трассе Сисиан-Горис 90 автомобилей
В Сюникский региональный центр управления кризисными ситуациями с 11:55 до 12:00 часов 15 января поступали звонки о заблокированных из-за гололеда автомобилях на перекрестке близ села Шинуайр.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехали три боевых расчета  регионального спасательного управления пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС РА.
Согласно источнику, на участке 30-35 км трассы М-2 Сисиан-Горис спасатели вывели из блокады 90 автомобилей и оказали соответствующую помощь 200 гражданам.