Սուրեն Չախալյանը՝ ՀՖՖ Տեխնիկական տնօրեն
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նոր տեխնիկական տնօրեն ունի: Այսուհետ այդ պաշտոնը կզբաղեցնի Սուրեն Չախալյանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Այդ պաշտոնում 49-ամյա մասնագետը կփոխարինիՌաֆայել Նազարյանին, որը, ելնելով խիստ ծանրաբեռնածությունից, ՀՖՖ Տեխնիկական տնօրենի պաշտոնից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: ՀՖՖ նախագահԱրմեն Մելիքբեկյաննընդունել է հրաժարականի դիմումը և շնորհակալություն հայտնելՌաֆայել Նազարյանինկատարած աշխատանքի համար:Նազարյաննայսուհետ կկենտրոնանա Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների հավաքականում և ԲԿՄԱ-ում իր աշխատանքի վրա:
ՀՖՖ նախագահի մեկ այլ հրամանով ՀՖՖ Տեխնիկական տնօրեն է նշանակվելՍուրեն Չախալյանը:
ՀՖՖ նորանշանակ տեխնիկական տնօրենը մարզչական հարուստ կենսագրություն ունի: Աշխատել է «Փյունիկում», «Արարատում», «Ուլիսում», Հայաստանի մինչև 17 տարեկաների հավաքականում՝ որպես գլխավոր մարզիչ, Հայաստանի մինչև 21 տարեկանների և ազգային հավաքականներում՝ որպես գլխավոր մարզչի օգնական:
Չախալյանն ունի նաև ադմինիստրատիվ աշխատանքի փորձ. 2021 թվականի փետրվարից ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայի մարզական տնօրենն էր և տեխնիկական տնօրինությանը կից ստեղծված մարզչական խորհրդի անդամ:

Сурен Чахалян назначен техническим директором Футбольной федерации Армении
В Федерации футбола Армении новый технический директор. Отныне эту должность будет занимать Сурен Чахалян.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает ФФА. 49-летний специалист заменит Рафаэля Назаряна, который покинул пост технического директора ФФА в связи с большой занятостью. Президент ФФА Армен Меликбекян принял его отставку, поблагодари за проделанную работу. Отныне Рафаэль Назарян сосредоточится на работе в молодежной сборной Армении  и в ЦСКА.
Другим распоряжением президента ФФА техническим директором ФФА назначен Сурен Чахалян.
Сурен Чахалян имеет богатую тренерскую биографию. Работал в командах «Пюник», «Арарат», «Улис», в сборной Армении до 17 лет был главным тренером, в сборных командах Армении до 21 года помощником главного тренера.
Чахалян также имеет опыт административной работы. С февраля 2021 года он был спортивным директором Технического центра ФФА/Футбольной академии, членом тренерского совета, созданного при Техническом директорате.