ՀԱՊԿ-ն ուշադիր հետևում է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը լուրջ է վերաբերվում իր երկկողմ ու բազմակողմ պարտավորություններին: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ անդրադառնալով Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև 1997թ. երկկողմ համաձայնագրի մասին հարցին:
«Ռուսաստանը լրջորեն է վերաբերվում իր թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ պարտավորություններին: Երկկողմ ուղղությամբ համապատասխան խորհրդակցություններ են անցկացվում: Ինչ վերաբերում է ՀԱՊԿ-ին, ապա, մեր տեղեկություններով, նրանք ուշադիր հետևում են հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին»,- ասել է Զախարովան:

CSTO closely monitors the situation on the Armenian-Azerbaijani border – Zakharova
YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. Russia takes its bilateral and multilateral obligations seriously, ARMENPRESS reports the representative of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova said during a briefing with journalists, referring to the question about the Armenian-Russian bilateral agreement of 1997.
“Russia takes its bilateral and multilateral obligations seriously. Relevant bilateral consultations are held. As for the CSTO, according to our information, they are closely monitoring the situation on the Armenian-Azerbaijani border”, Zakharova said.