Զախարովան կարևորել է Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջանային այցի շուտափույթ կազմակերպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այս պահին Վիեննայում են՝ քննարկելու ներկայիս իրադրությունը: Ինչպես փոխանցում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Անդրադառնալով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների գործունեությանը՝ Զախարովան հիշեցրել է նոյեմբերի 15-ի նրանց հայտարարությունը՝ ընդգծելով, որ նրանք շարունակում են ակտիվ միջնորդական ջանքերը, ինչի շրջանակում օրերս Փարիզում տեղի էր ունեցել նրանց հանդիպումը Հայաստանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ:
«Եվս մեկ անգամ կարևորում ենք տարածաշրջան համանախագահների այցի շուտափույթ կազմակերպումը»,- նշել է Ռուսաստանի ԱԳՆ ներկայացուցիչը:

Zakharova highlights urgent organization of regional visit of OSCE Minsk Group Co-chairs
YEREVAN, NOVEMBER 17, ARMENPRESS. The OSCE Minsk Group Co-Chairs are currently in Vienna to discuss the current situation, ARMENPRESS reports the representative of the Russian Foreign Ministry Maria Zakharova said during a briefing with journalists.
Referring to the activities of the OSCE Minsk Group Co-Chairs, Zakharova recalled their November 15 statement, emphasizing that they continue their active mediation efforts, within the framework of which they recently met in Paris with the Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan.
“Once again, we highlight the urgent organization of the visit of the Co-Chairs to the region”, Zakharova said.