Հարավային Կովկասում «3+3» ձևաչափի գործարկման ծրագրերը գործնական հուն տեղափոխելու ժամանակն է. Զախարովա
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան կարծում է՝ ժամանակն է, որ Հարավային Կովկասում «3+3» (Ադրբեջան, Հայաստան, Վրաստան, Ռուսաստան, Թուրքիա և Իրան) խորհրդատվական ձևաչափի գործարկման ծրագրերը տեղափոխել գործնական հուն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին նա խոսել է ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ՝ պատասխանելով «3+3» հարթակի ստեղծման մասին հարցին:
«Ինչ վերաբերում է Վրաստանի դիրքորոշմանը, ապա Թբիլիսիից լսում ենք իրարամերժ հայտարարություններ այս խորհրդատվական մեխանիզմում մասնակցության առնչությամբ: Դա ինքնիշխան պետության դիրքորոշում է: Մենք ելնում ենք նրանից, որ«3+3» ձևաչափը համապատասխանում է տարածաշրջանի բոլոր պետությունների շահերին»,-ասել է Զախարովան:

It’s time to put into practice the programs for launching 3+3 platform in South Caucasus – Zakharova
It’s time to put into practice the programs for launching 3+3 platform in South Caucasus –
YEREVAN, NOVEMBER 10, ARMENPRESS. Official representative of the Foreign ministry of Russia Maria Zakharova thinks it’s time to put into practice the 3+3 consultative platform (Azerbaijan, Armenia, Georgia, Russia, Turkey, Iran) in South Caucasus, ARMENPRESS reports Zakharova said in a weekly briefing, answering the question about the establishment of the 3+3 platform.
“As for the position of Georgia, we hear contradictory statements from Tbilisi regarding participation in this consultative mechanism. This is the position of a sovereign state. We assume that the "3 + 3" platform is in the interests of all countries in the region”, Zakharova said.