Վրաստանի ՆԳՆ-ն առգրավել է զենքի հերթական խմբաքանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի Իմերեթի եւ Քվեմո-Քարթլիի տարածաշրջաններում իրականացված հետախուզա-հետաքննչական միջոցառումների արդյունքում ոստիկանությունն առգրավել Է հրաձգային զենքի մի քանի միավոր եւ զինամթերք: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, տեղեկատվությունը տարածել Է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:
Հրաձգային զենքի եւ զինամթերքի անօրինական ձեռքբերման եւ պահպանման մեղադրանքով ձերբակալվել Է Վրաստանի երկու քաղաքացի: Հանցագործությունները պատժվում են չորսից մինչեւ յոթ տարի ժամկետով ազատազրկմամբ:
Ձերբակալվածներից մեկի ավտոմեքենայի խուզարկության արդյունքում ոստիկանության Զեստաֆոնի շրջանային բաժնի աշխատակիցները առգրավել են «Մակարով» տեսակի ատրճանակ, զինամթերք եւ ութ մարտական փամփուշտ:
Ինչ վերաբերում Է երկրորդ ձերբակալվածին, ապա նա ձերբակալվել Է Մառնեուլի մունիցիպալիտետի Ալգեթի գյուղի մերձակայքում: Անձնական ստուգման արդյունքում ոստիկանությունն առգրավել Է «Նագան» տեսակի ատրճանակ՝ վեց փամփուշտով: Հետաքննությունը կատարվում Է Վրաստանի Քրրեական օրենսգրքի 236 հոդվածով՝ «Հրաձգային զենքի անօրինական ձեռքբերում, պահպանում եւ կրում», հաղորդել Է Sputnik-ը:

МВД Грузии изъяло очередную партию оружия
В регионах Имерети и Квемо Картли в результате следственно-розыскных мероприятий полиция изъяла несколько единиц огнестрельного оружия и боеприпасов, информацию распространяет пресс-служба ведомства.
По обвинению в незаконном приобретении и хранении огнестрельного оружия и боеприпасов задержаны два гражданина Грузии, передает Арменпресс со ссылкой на Sputnik.
Преступления наказываются лишением свободы на срок от четырех до семи лет.
В результате обыска автомашины одного из задержанных, сотрудники Зестафонского районного отделения полиции изъяли пистолет системы Макарова, боеприпасы и восемь боевых патронов.
Что касается второго задержанного, то он был арестован близ села Алгети в Марнеульском муниципалитете. В результате личного досмотра полиция изъяла револьвер системы Наган с шестью патронами.
Следствие ведется по статье 236-й Уголовного кодекса Грузии – "Незаконное приобретение, хранение и ношение огнестрельного оружия".