Պուտինը հայտնել է, թե ինչու է Լուկաշենկոյին հրավիրել Մոսկվա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը տեղեկացրել է, որ խնդրել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին բանակցությունների համար ժամանել Մոսկվա, որպեսզի ամփոփեն Միութենական պետության ձևավորման ուղղությամբ վերջին շրջանում իրականացված աշխատանքների արդյունքները:
«Հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի, շատ ուրախ եմ տեսնել Ձեզ: Ես խնդրեցի Ձեզ ժամանել, որպեսզի ամփոփենք արդյունքները, թե ինչ է կատարվել վերջին ժամանակներս Միութենական պետության ձևավորման ծրագրի զարգացման ուղղությամբ»,- ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «Ռիա-նովոստի»-ն, ասել է Պուտինը:
Նա ընդգծել է, որ այդ ուղղությամբ փորձագիտական և կառավարական մակարդակներով երկար ժամանակահատվածում իրականացվել է լարված աշխատանք:

Путин рассказал, зачем пригласил Лукашенко в Москву
Президент РФ Владимир Путин сообщил, что попросил белорусского лидера Александра Лукашенко приехать на переговоры в Москву, чтобы подвести итоги работы по формированию Союзного государства за последнее время.
"Уважаемый Александр Григорьевич, очень рад вас видеть. Я попросил вас подъехать для того, чтобы подвести итоги того, что было сделано за последнее время в формировании программ развития Союзного государства", - как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, сказал Путин на встрече с белорусским коллегой в Кремле.
Он отметил, что в этом направлении на экспертном и на правительственном уровнях на протяжении долгого времени велась напряженная работа.